Sport pentru viață - VI C

Școala Gimnazială Ferdinand I, Sector 2, București: Miercuri 18 oct.2023, a avut loc un meci de fotbal caritabil în vederea strângerii de fonduri pentru construirea Spitalului pentru copiii bolnavi de cancer ( proiect susținut de Asociația Dăruiește Viață).

Evenimentul a fost organizat de clasa a VI-a C, ca un proiect educațional la ora de educație socială. El le permite elevilor să își manifeste spiritul de inițiativă, să dezvolte abilități de lucru în echipă și să se implice în rezolvarea unei probleme a comunității. Donațiile s-au strâns, atât în ziua evenimentului, cât și online pe pagina asociației: https://www.daruiesteviata.ro/campani... Mulțumim prof. coordonator Sinziana Dobre, elevilor de la clasa a VI-a C și tuturor celor care au contribuit la succesul acestei activități!

Sport pentru viață  - VI C
Watch the video

Școala Gimnazială Ferdinand I, Sector 2, București: Miercuri 18 oct.2023, a avut loc un meci de fotbal caritabil în vederea strângerii de fonduri pentru construirea Spitalului pentru copiii bolnavi de cancer ( proiect susținut de Asociația Dăruiește Viață).

Evenimentul a fost organizat de clasa a VI-a C, ca un proiect educațional la ora de educație socială. El le permite elevilor să își manifeste spiritul de inițiativă, să dezvolte abilități de lucru în echipă și să se implice în rezolvarea unei probleme a comunității. Donațiile s-au strâns, atât în ziua evenimentului, cât și online pe pagina asociației: https://www.daruiesteviata.ro/campani... Mulțumim prof. coordonator Sinziana Dobre, elevilor de la clasa a VI-a C și tuturor celor care au contribuit la succesul acestei activități!