Asociația ABC- ul Nutriției – a realizat ore de nutriție la elevii de gimnaziu, dar și cursuri de educație sexuală pentru elevii claselor a IVa și a VII-a

Ora de Nutriție în Școli

 Ora de Nutriție în Școli este propunerea Asociației ABC-ul Nutriției de a aduce în imediata apropiere a elevilor cunoaștere și informație despre cum pot face alegeri sănătoase pentru a avea o viață echilibrată, fericită și liberă. Ora de Nutriție în Școli este un program al Asociației ABC-ul Nutriției care a început în toamna anului școlar 2016/2017. Începând de atunci, trainerii noștri au lucrat cu peste 1700 de elevi din Muncipiul București, livrând acestora module educaționale menite să le clădească celor mici o bază consistentă de cunoștințe privind conceptul de trai sănătos. Citiți mai multe despre ABC-ul Nutriției pe site-ul  https://abcnutritiei.ro/