21.Oct.22

8:00 am - 6:00 pm

Frunzuliță arămie, îți zâmbesc cu bucurie!

Pentru a experimenta profunda emoție a acestui sezon, Școala Gimnazială „Ferdinand I„ vă invită la Festivalului Toamnei, sărbătoare devenită tradiție datorită comunității noastre.
În plimbările lor, copiii adună mici comori pe care le regăsim apoi în buzunare. Toamna, anotimpul propice pentru creații artistice și descoperiri este un moment perfect pentru mici colecții de castane, nuci, pietre, ghinde și frunze. Adunăm idei mari și mici, dăm frâu liber creativității și țesem povestea toamnei ÎMPREUNĂ în cadrul atelierelor ce vor avea loc vineri, 21 octombrie 2022, începând cu ora 10:00, în curtea interioară a Școlii Gimnaziale Nr. 25.

Vom construi, astfel, de la mic la mare, experiențe care, privite în ansamblu, se compun ca un întreg. Toamna ne-a oferit din podoabele și culorile ei, ne va fi călăuză și inspirație, iar noi vom reuși să ne bucurăm de emoția ei într-un spațiu plin de culoare și entuziasm!

 

#echipadelaFerdinandI