Festivalul Toamnei 2023 - Școala Gimnazială Ferdinand I

Înconjurați de nuanțele calde ale frunzișului de toamnă, am ales să încununăm activitățile din aceste zile și să sărbătorim TOAMNA printr-un festival dedicat ei. Astăzi a fost și despre Recunoștință.

🍂 Am fost recunoscători roadelor bogate, activităților desfășurate în perioada aceasta, părinților pentru sprijin, copiilor pentru entuziasm și faptului că suntem ÎMPREUNĂ sănătoși, deschiși către orice formă de învățare și plini de voie-bună.

 😊 Ne-am început ziua cu multe zâmbete colorate oferite de Coloricii, o trupă muzicală care s-a ocupat de starea de bine a celor mici.

🍁Ne-am bucurat împreună de bogățiile toamnei, am realizat tablouri decorate cu semințe, peisaje cu frunze, ghinde, crenguțe, precum și rochii personalizate, figurine și expoziții din sculpturi în fructe și legume.

🎃 Am desfășurat un atelier de murături la borcan, am decorat dovleci și ne-am jucat X și O cu aceștia.

🌽 De asemenea, copiii și-au întrecut dibăcia în activități precum curățarea știuleților și numărarea boabelor, urmând ca știuleții fără porumb să dea viață unor alte povești interesante.

🎻 Festivalul toamnei s-a remarcat prin culoare, am realizat expoziții de pictură, am lucrat împreună inspirați de toamnă și acorduri de chitară, am făcut mișcare și ne-am distrat corelând matematica, educația fizică și arta.

👨‍👩‍👧‍👦 Împreună cu noi au fost și părinții, alături de care am avut o experiență încântătoare, plină de efort comun, colaborare, idei creative și sentimentul unei familii mari și frumoase.

Noi, echipa Ferdinand I, suntem recunoscători pentru asemenea momente valoroase! 

Festivalul Toamnei 2023 - Școala Gimnazială Ferdinand I
Watch the video

Înconjurați de nuanțele calde ale frunzișului de toamnă, am ales să încununăm activitățile din aceste zile și să sărbătorim TOAMNA printr-un festival dedicat ei. Astăzi a fost și despre Recunoștință.

🍂 Am fost recunoscători roadelor bogate, activităților desfășurate în perioada aceasta, părinților pentru sprijin, copiilor pentru entuziasm și faptului că suntem ÎMPREUNĂ sănătoși, deschiși către orice formă de învățare și plini de voie-bună.

 😊 Ne-am început ziua cu multe zâmbete colorate oferite de Coloricii, o trupă muzicală care s-a ocupat de starea de bine a celor mici.

🍁Ne-am bucurat împreună de bogățiile toamnei, am realizat tablouri decorate cu semințe, peisaje cu frunze, ghinde, crenguțe, precum și rochii personalizate, figurine și expoziții din sculpturi în fructe și legume.

🎃 Am desfășurat un atelier de murături la borcan, am decorat dovleci și ne-am jucat X și O cu aceștia.

🌽 De asemenea, copiii și-au întrecut dibăcia în activități precum curățarea știuleților și numărarea boabelor, urmând ca știuleții fără porumb să dea viață unor alte povești interesante.

🎻 Festivalul toamnei s-a remarcat prin culoare, am realizat expoziții de pictură, am lucrat împreună inspirați de toamnă și acorduri de chitară, am făcut mișcare și ne-am distrat corelând matematica, educația fizică și arta.

👨‍👩‍👧‍👦 Împreună cu noi au fost și părinții, alături de care am avut o experiență încântătoare, plină de efort comun, colaborare, idei creative și sentimentul unei familii mari și frumoase.

Noi, echipa Ferdinand I, suntem recunoscători pentru asemenea momente valoroase!