Comunitate dragă,

precum primăvara îmbracă natura în culoare, ne dorim și noi să transformăm curtea școlii într-un colț de rai!
Vă invităm să ne fiți alături în data de 7 mai, de la ora 10.00, învățători, profesori, copii, părinți, bunici, alături de echipa managerială, să plantăm flori, gazon, să săpăm și să înfrumusețăm mediul din jurul școlii unde suntem găzduiți.


Împreună suntem capabili de fapte mari și frumoase, iar prin această activitate ne dorim să le oferim copiilor un exemplu valoros de colaborare și de conștientizare a frumosului din jurul nostru. De aceea, ar fi minunat dacă fiecare copil va aduce și va planta propria floare pe care o va îngriji pe tot parcursul anului. Adulții se vor ocupa de săpat, gazon și alte lucrări.
Pentru că ne desfășurăm activitatea în curtea Școlii nr.25, ne dorim ca acesta să fie un prilej de împrietenire și colaborare, având alături și reprezentanții lor, dar ne vom bucura și de prezența unor consilieri locali.

Vă așteptăm, cu mic cu mare, să transformăm ziua de 7 mai într-o frumoasă sărbătoare a Comunității Ferdinand!