Ferdinand Rainbow Run la Școala Ferdinand I

Să fim copii pentru încă o zi!

Acesta a fost gândul ce ne-a reunit pe toți, mari și mici, ieri, în curtea școlii. Am decis să celebrăm copilăria cu farmecul și jocul ei și care chiar ne-a reușit !

Oameni inimoși din Asociația noastră de părinți, „Creștem Copii Fericiți - Școala Gimnazială Ferdinand I București”, împreună cu echipa de management, cadrele didactice și consiliul elevilor, au planificat numeroase surprize! Am avut parte de antrenament sportiv împreună cu domnul Victor Popa, Antrenorul de Joacă de la Academia de Mișcare, am alergat în cursa ,,Ferdinand Rainbow Run”, alături de Memo Sebastian Vrânceanu și Mihai Băloiu, am fost colorați de elevii și părinții voluntari, am cântat, am dansat, am preparat limonadă, iar în final am înotat în spumă!

Cu tricourile colorate, cu inima bătând și zâmbetul larg pe buze, totodată și cu gândul și speranța că evenimentele următoare vor fi la fel de energizante desfășurate într-o locație familiară.

Suntem recunoscători pentru întreaga desfășurare de forțe în realizarea acestui eveniment și am înțeles încă o dată cât de important este acel ÎMPREUNĂ ce poate răsturna munții, pe care doar la Ferdinand I îl poți găsi!

#echipadelaFerdinandI

Pin It
Ferdinand Rainbow Run la Școala Ferdinand I
Watch the video

Să fim copii pentru încă o zi!

Acesta a fost gândul ce ne-a reunit pe toți, mari și mici, ieri, în curtea școlii. Am decis să celebrăm copilăria cu farmecul și jocul ei și care chiar ne-a reușit !

Oameni inimoși din Asociația noastră de părinți, „Creștem Copii Fericiți - Școala Gimnazială Ferdinand I București”, împreună cu echipa de management, cadrele didactice și consiliul elevilor, au planificat numeroase surprize! Am avut parte de antrenament sportiv împreună cu domnul Victor Popa, Antrenorul de Joacă de la Academia de Mișcare, am alergat în cursa ,,Ferdinand Rainbow Run”, alături de Memo Sebastian Vrânceanu și Mihai Băloiu, am fost colorați de elevii și părinții voluntari, am cântat, am dansat, am preparat limonadă, iar în final am înotat în spumă!

Cu tricourile colorate, cu inima bătând și zâmbetul larg pe buze, totodată și cu gândul și speranța că evenimentele următoare vor fi la fel de energizante desfășurate într-o locație familiară.

Suntem recunoscători pentru întreaga desfășurare de forțe în realizarea acestui eveniment și am înțeles încă o dată cât de important este acel ÎMPREUNĂ ce poate răsturna munții, pe care doar la Ferdinand I îl poți găsi!

#echipadelaFerdinandI

Pin It

Noutati

Festivalul Toamnei, la Ferdinand

Frunzuliță arămie, îți zâmbesc cu bucurie! Pentru a experimenta profunda emoție a acestui sezon,...

Citește mai mult: Festivalul...

Noul an școlar 2022 - 2023

  Dragii noștri,             Începutul noului an școlar ne aduce împreună pentru scrierea unei noi povești a...

Citește mai mult: Noul an...