Pentru participarea la concurs:

  •  La sectiunea creație - Fiecare şcoală/ club şcolar desemnează participanţii, prin transmiterea fişei de înscriere (atât scanată, cu ştampila şi semnătura directorului unităţii, cât și nescanată în format Microsoft Word) și a poeziilor, nescanate, în format Microsoft Word. Elevii concurenti vor participa cu 3-5 creaţii lirice sau epice, în versuri, în limba română sau engleză (nivel gimnazial) și 2-3 creaţii lirice sau epice, în versuri, în limba română sau engleză (nivel primar). Materialele trimise vor fi redactate cu Times New Roman, mărimea 12, la 1 ½ rânduri.

 

Pin It
Attachments:
Download this file (Fișe de înscriere_IANUS_2019.docx)Fisa de inscriere [ ]15 kB
Download this file (regulament festival Ianus 2019.pdf)Regulament festival[ ]280 kB
Citește mai departe: Festivalul de creație și interpretare a poeziei „IANUS” 2019

O nouă ocazie de afirmare a talentelor
 
    Joi, 29 martie 2018, am avut bucuria să organizăm a V-a ediţie a Festivalului de creaţie şi interpretare a poeziei IANUS, pentru elevii din Bucureşti, înscris în CAEM 2018, Domeniul cultural – artistic, literatură, poziţia 1, Nr. 694/12.01.2018. Acesta a avut paliere de exprimare, pentru învăţământul primar şi gimnaziu.
Pin It
Citește mai departe: Festivalul de creaţie şi interpretare a poeziei IANUS 2018