Dragi elevi și părinți,

Chiar dacă sunteți acasă în aceste zile de izolare, datorită COVID 19, noi suntem la un click distanță de voi. Așadar vom utiliza platforma educațională ADSERVIO pentru a vă trimite lecții, dar și aplicația webex pentru întâlniri on line cu voi.

Veți primi de la profesorii voștri mesaje cu ora la care vor fi întâlnirile, dar și termene pentru efectuarea temelor.

Vă rugăm să vă activați conturile, dacă nu ați făcut-o deja!

Vă dorim să aveți o perioadă plină de provocări și învățare!

De asemenea emisiunea „Teleșcoală”, anunțată de Ministerul Educației și dedicată elevilor care stau acasă în perioada când sunt închise școlile, începe la TVR 2 - luni, 16 martie, de la ora 9:00,  Emisiunea va fi disponibilă și în online, pe canalul de YouTube al TVR și pe site-ul tvr.ro.

​Elevii pot urmări, de luni până vineri, ore de matematică, română, biologie, istorie și geografie după cum urmează: română şi matematică pentru clasa a VIII-a - de la ora 9:00 la ora 10:00. În intervalul 15:00 - 16:00 vor învăța elevii din clasa a XII-a, care vor avea două lecţii săptămânale de română şi matematică şi câte o lecţie pe săptămână de biologie, chimie, fizică, istorie şi geografie.” (sursa info paginademedia.ro.)

 

Pin It