Suntem si pe FaceBook

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

ȘCOALA GIMNAZIALĂ FERDINAND I        
                
TABEL CU REZULTATELE ELEVILOR LA OLIMPIADA DE EDUCATIE TEHNOLOGICA
    FAZA PE SECTOR - proba scrisă,      17/02/2018 
 
    CLASA a V-a    
                
Nr.crt.    Numele  şi  prenumele    Şcoala de provenienţă    Punctaj obtinut    
1    ALEXE DENISA GEORGIANA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.307    ABSENTA    
2    BÂRZU ANASTASIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.307    ABSENTA    
3    CAMBOLANT SELAMI EDIP    ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHICA VOIEVOD    8,90    
4    CARAȘOL MARIA-VICTORIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.66    7.00    
5    CHIRITOIU ALEXIA-ANDREEA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHICA VOIEVOD    7.00    
6    CIORANEANU ANA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.56    8,60    
7    DONOSE ILINCA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.56    6,60    
8    DUMITRU DARIA PATRICIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.62    6.00    
9    FĂTU ANTONIA MARIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.62    7.00    
10    MALIȘ TEDORA    COLEGIUL NAȚIONAL VICTOR BABEȘ    ABSENTA    
11    MATEESCU NICOLAE    ȘCOALA GIMNAZIALĂ FERDINAND I    7,90    
12    MATEI ALEXANDRA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ FERDINAND I    7,90    
13    MAZILU BIANCA-NICOLE    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    7,30    
14    NAN VICTOR    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    6,70    
15    SOCATE RALUCA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ EMIL RACOVIȚĂ    7,60    
16    VOICU BIANCA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ EMIL RACOVIȚĂ    6,75    
                
    CLASA a VI-a    
                
Nr.crt.    Numele  şi  prenumele    Şcoala de provenienţă    Punctaj obtinut    
1    ARABELEA ALESSIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ FERDINAND I    7,20    
2    BEJENARIU DENISA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHICA VOIEVOD    3,90    
3    BERCARU DIANA-ELENA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.66    6,20    
4    CALDARE MAIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRE GHELMEZ    3,30    
5    CAZAN-COMȘA MIHAI    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.307    3,80    
6    DINCĂ ALEXANDRU LUCA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    8,30    
7    IONESCI LUCA-RAREȘ    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    5.00    
8    IONIȚĂ CLAUDIU    ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRE GHELMEZ    8,10    
9    KELMER DAVID    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.56    8,20    
10    MAIER LORENA-CRISTINA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.66    3,70    
11    MARIN MĂDĂLINA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARIA ROSETTI    ABSENTA    
12    MARINESCU RALUCA MARIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHICA VOIEVOD    4,60    
13    MIHALE MARA IANULA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARIA ROSETTI    4,60    
14    MIRCEA DANIEL    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.31    8,80    
15    NASTASE MATEI GABRIEL    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.56    3,40    
16    OLTEANU DIANA MARIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.307    7,80    
17    PARASCHIVEI ȘTEFANIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ FERDINAND I    3.00    
18    ȘERBAN MARIA    COLEGIUL NAȚIONAL VICTOR BABEȘ    ABSENTA    
                
    CLASA a VII-a    
                   
Nr.crt.    Numele  şi  prenumele    Şcoala de provenienţă    Punctaj obținut    
1    ARDELEANU ROXANA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ FERDINAND I    4,60    
2    BALAN ALIN CRISTIAN    ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHICA VOIEVOD    8.00    
3    BARBU MATEI    ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHICA VOIEVOD    7.00    
4    EFTIMIE LUCA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARIA ROSETTI    4,70    
5    ION ELENA TEODORA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.56    4,80    
6    ISTRATE IRINA-MARIA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    4,70    
7    MEREUȚĂ MATEI    ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARIA ROSETTI    5,10    
8    PĂCURARU MIHAI    ȘCOALA GIMNAZIALĂ FERDINAND I    4,50    
9    PÎRLECI CRISTIAN    ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRE GHELMEZ    6,10    
10    RIZESCU STEFAN-IULIAN    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.56    7,30    
11    ROȘOIU ANCA-IOANA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    6,40    
12    ȘERBA IOANA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRE GHELMEZ    ABSENTA    
                
    CLASA a VIII-a    
                   
Nr.crt.    Numele  şi  prenumele    Şcoala de provenienţă    Punctaj obtinuţ    
1    ANGHEL VLAD ANDREI  VALENTIN    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.24    4,80    
2    BADEA ANDREI    ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARIA ROSETTI    5,70    
3    DĂNCĂESCU MIHAI    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    8,80    
4    OPREA MARIA ELENA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHICA VOIEVOD    5,60    
5    RĂDULESCU MIRUNA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARIA ROSETTI    3,70    
6    VLAD-CRAIOVEANU-MOTOMANCEA MARA ATENA    ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.49    8,30  

Publicat în Activitati
Duminică, 11 Februarie 2018 00:00

curs de formare

 

Pe locuri!...Fiți gata!...Start!

 

         S-au încheiat 3 zile fantastice de curs în managementul relațiilor profesionale la Școala Comunicării ,,Ferdinand I,,. Oameni frumoși și dedicați și-au pus în comun eforturile pentru ca procesul educațional să fie un eveniment. Astfel s-a născut nevoia de relaționare autentică, sănătoasă, între colegi, cu părinții și cu elevii noștri.

 IMG-20180211-WA0001

       Cursul a fost îndrumat de un trainer minunat- Cristina Elena Neguț, care ne-a purtat pe fiecare dintre noi într-o ,,călătorie spre noi înșine. Componenta atractivă a călătoriei a constat în capacitatea de a explora propriul interior cu cel puțin aceeași curiozitate cu care descoperim frumosul și provocările într-o călătorie.,,

      Pe parcursul acestor trei zile ne-am familiarizat cu Metoda ESPERE inițiată de Jacques Salome, metodă care ne-a furnizat instrumente și tehnici cu care să putem relaționa deschis, viu și eficient cu copiii la clasă, cu părinții lor și cu colegii din școală. De asemenea am aflat despre regulile de igienă relațională, am identificat sistemele antirelaționale SAPPE și despre simbolizare ca instrument al comunicării sănătoase.

IMG-20180211-WA0010

     Călătoria noastră va continua cu 4 ateliere de lucru pentru profesori și o conferință pentru profesori și părinți.

IMG-20180211-WA0043

 

      Suntem recunoscători pentru această oprtunitate și abia așteptăm să aplicăm la clasă cele dobândite!

IMG-20180211-WA0000

Publicat în Evenimente