19.Dec.18

11:00 am - 2:00 pm

Scoala Ferdinand I

Târgul de Crăciun la Ferdinand este un eveniment care s-a desfășurat pe data de 19 decembrie și  a atras numeroși vizitatori. 

De trei ani, Târgul de Crăciun la Ferdinand a devenit o tradiție pentru noi și este destinat celor care vor să experimenteze un Crăciun altfel, fiind un târg dedicat întregii familii,  a transformat școala într-o imagine de poveste. Vizitatorii s-au bucurat de colinde, de decorațiuni lucrate manual de copiii școlii și părinții lor, dulciuri preparate cu dragoste. Copiii noștri au învățat cât de important este să dăruiești și să aduci bucurii altor copii. Ei au vândut decorațiunile pe care le-au donat, iar bănuții au fost folosiți pentru a face fericiți copiii din Fundația Inocenți. 

Școala Gimnazială Ferdinand I vă urează sărbători magice!

fShare
0
Pin It