31.Oct.19

8:00 pm - 8:00 am

Joi, 31 octombrie,  în sala de sport a școlii noastre, a  avut loc evenimentul de deschidere a clusterului București – Ilfov, din Proiectul Național Edu Networks, cel mai ambițios de până acum. Asociația pentru Valori în Educație, coordonator, alături de alți 8 parteneri  susțin 100 de școli  din țară, organizate în 10 clustere, să lucreze împreună, să-și dezvolte planuri de transformare proprii și pun la dispoziția acestora resurse. Partener strategic LIDL și partener fondator Bitdefender

În Clusterul București  - Ilfov sunt 15 școli și peste 11.000 de elevi : Școala Gimnazială ,,Gheorghe Corneliu", Domnești, Școala Gimnazială “Mihai Eminescu”,Ghermănești, Liceul cu program sportiv Nr 1,Clinceni, Școala Gimnazială "Ioan Bădescu", Popești-Leordeni, Școala Gimnazială Nr. 2 Jilava, Școala Gimnazială Nr. 1 Pantelimon, Școala Gimnazială nr. 1 / 1 Decembrie, Grădinița Scufița Roșie,București, Școala Gimnaziala Nr. 126, București, Școala Gimnazială Ferdinand I,București, Școala Gimnazială Nr.2 Voluntari, Școala Gimnazială Nr. 1, Tunari, Școala Gimnazială Nr. 3, Bălăceanca, Școala Gimnazială Nr. 1 Cornetu, Școala Gimnazială “Prof. Ion Vișoiu”, Chitila.Cu bucurie,curiozitate și interes aceste școli au petrecut 2 ore de călătorie imaginară a celor viitori 4 ani, facilitați de Elena Lotrean – FTT.

 

Manager cluster,

Prof. Violeta Dascălu

 

Pin It