După cum v-am obișnuit, în fiecare an, în apropierea sărbătorilor de iarnă au loc atelierele Moșului, un prilej de bucurie pentru comunitatea Școlii Gimnaziale "Ferdinand I" . Momente în care părinţii împreună cu copiii și cadrele didactice își armonizează mâinile, glasurile, pașii și sufletele!


"Cei mari și cei mici, cu hărnicie am lucrat, podoabe minunate am realizat, am cântat și am dansat, într-o mare și frumoasă familie ne-am aflat!" împărtășește un cadru didactic al instituţiei noastre.
A devenit deja o tradiţie să ne bucurăm de magia sărbătorilor lucrând împreună.
Atunci când seara cobora peste oraș, în zilele ce au trecut, mergând pe holurile școlii, auzeai din clase veselie, râsete zglobii si vedeai lucrând cu plăcere copii alături de părinții lor. Dacă îi priveai ai fi văzut bucuria, fericirea și conexiunea realizată.
Aceasta este magia sărbătorilor!
Se nasc relații, se sudează prietenii, atmosfera devine una plină de căldură și entuziasm. Ne simțim acasă.

Cadrele didactice ale Școlii Gimnaziale "Ferdinand I"

Pin It