A mai trecut un an...

July 3, 2014 1271hits

A trecut repede, ca vantul și ca gândul..., dar nu a trecut în zadar. A fost un an plin de realizări, un an în care am crescut împreună, am râs, am glumit, am învățat și la final a venit timpul să culegem roadele. Și ce roade!!! În clasa noastră, a III a B, de la ,,buni,, , ,,bravi,, și ,,binecuvântați,, avem ce culege- rezultate extraordinare de la toate concursurile la care am participat în cursul anului școlar. 2014-06-18 08.12.48Am participat la toate etapele concursurilor Comper Mate și Comper Comunicare inclusiv la etapa Natională la care am obținut Locul I  la Română și Locul II la Matematică. De asemenea, elevii clasei noastre au participat la etapa finală a concursurilor Nomina- ,,Fii inteligent la matematică,, și ,,Comunicare și ortografie. ro.,, la care au obtinut numeroase punctaje de 100 de puncte. În afara concursurilor desfășurate în școală, elevii dornici de dezvoltare personală și de autodepășire a propriilor puteri au participat la concursuri de matematică, limba română și limba engleză- ,,Euclid,, sau ,,Arhimede,,- concursuri care s-au finalizat cu multe diplome și medalii.
  2014-06-18 08.12.53 La noi în clasă sunt și mulți elevi creativi, care scriu poezii și povești, dar și mulți sportivi și dansatori. Toți au câștigat pe parcursul anului multe trofee, medalii sau diplome.
  Suntem foarte mândri de ei! Avem încredere că ei vor fi viitorii medici, profesori, avocați, informaticieni, pictori și sportivi ai țării!
Cu mult drag,
doamna lor învățătoare,