Suntem si pe FaceBook

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Oaspeti speciali

April 14, 2013 687hits

 

In data de 4 aprilie, Lotul Olimpic de Gimnastica al Romaniei, antrenat de doamna Mariana Bitang si domnul Octavian Belu ne-a onorat cu o vizita. Prezentarea oaspetilor elevilor scolii noastre, a avut loc in sala de sport, in prezenta domnului Ministru al Educatiei Remus Pricopie, domnului Consilier al Ministrului Educatiei Stelian Fedorca, domnului Inspector General al Municipiului Bucuresti Constantin Traistaru.IMG 3145

Gimnastele au dialogat cu elevii nostril si au descris programul lor, iar antrenorii au explicat cat de mult muncesc pentru a ajunge la performanta.IMG 3152

Noi le-am oferit gimnastelor o ora de limba romana, pregatita cu profesionalism de doamna profesoara Mirela Mihala si o alta de matematica, cu acelasi profesionalism de doamna profesoara Olga Popa. Sportivele au fost atrase de subiectele propuse si au dovedit aceeasi seriozitate ca la gimnastica. Le-am rasplatit apoi cu diplome, flori, aplauze si aprecierea noastra sincera.

Ne-au impresionat prin decenta, modestie, frumusete si ne-au oferit multa bucurie.IMG 3178

Director,
                Prof. Violeta Dascalu

Lasă un comentariu