Suntem si pe FaceBook

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Alt dar – creativitate prin joc

December 18, 2012 1882hits

    Pentru ca suntem obisnuti/indemnati sa daruim mai mult in luna decembrie, este deja, bine stiut. Si totusi, elevii nostri primesc daruri, indiferent de luna din calendar. Ele nu sunt neaparat jucarii, ci oameni tineri care le daruiesc timpul, mintea  si ceea ce stiu mai bine sa faca, plus o bucata din sufletul lor.
     Asadar, in luna octombrie si noiembrie, o grupa de 15 elevi din clasele a III-a si a IV-a si o alta din clasa a V-a s-au jucat creativ, dupa programul scolar, cu Alina Andrei, trainer soft skills la Proiect ContaPlus.
Nu a fost doar o simpla joaca, ci s-a urmarit dezvoltarea abilitatii de a lucra in echipa, comunicarea si creativitatea.  Totul prin joaca!
    Alina a avut si doua ajutoare: Ilinca Alexandru, PR Manager si Marketing si prietenul lor, responsabil cu imortalizarea momentelor, Al Haddad.
    Si, pentru ca orice poveste frumoasa, asemenea celor din “O mie si una de nopti”, va avea si o continuare. Copiii au sugerat si teme “serioase”, ca doar lucreaza cu un trainer experimentat!!!
Concluzia ar fi aceea ca, toti tinerii care vin in contact si lucreaza cu elevii nostri ne spun ca sunt deosebit de inteligenti, dornici sa invete, conectati la prezent si cu multe abilitati care asteapta sa fie valorificate.
 Multumim initiatoarei acestei sesiuni de “joaca” Alina Andrei, Ilincai Alexandru si d-lui Al Haddad pentru daruri. Ii asteptam!!


Director,
Prof. Violeta Dascalu

Lasă un comentariu