Lectura se premiaza

November 26, 2012 542hits

Pentru al doilea an consecutiv, “Premiile Adrian Mercan” oferite de ABI Fundatie, elevilor pentru lectura, au constituit o adevarata cursa. Nu degeaba premiul este o bicicleta valoroasa. Daca anul trecut aceasta a fost expusa pe toata perioada intrecerii, anul acesta castigatoarea a primit un vaucher in valoare de 1575 lei, pentru a-si ridica bicicleta de la magazinele GIANT. Elevii au depus peste 100 de rezumate, iar eleva Iordache Ana Maria, castigatoarea acestei editii, a avut 17. Asadar, si-a sporit sansele catre premiu. Bucuria ei a fost cu atat mai mare cu cat isi dorea o bicicleta, deoarece nu avea.img 0296

Extragerea norocoasei castigatoare a avut loc in sala de festivitati, in prezenta reprezentantilor fundatiei, a doamnei profesoare Mirela Mihala, o perseverenta sustinatoare a propriei clase, si a 50 de elevi emotionati. Celelalte rezumate vor participa si la extragerea municipala, deci mai avem o sansa!

Felicitam frumoasa initiativa a Fundatiei ABI, pentru ca indeamna elevii spre cel mai valoros demers al educatiei: LECTURA.

Am incheiat saptamana ( vineri,16 noiembrie), in castig, o bicicleta si peste 50 de elevi care au citit mai mult decat colegii lor. Felicitari tuturor participantilor si celor care au facut posibila aceasta aventura catre cunoastere!

Director,

Prof. Violeta Dascalu