Suntem si pe FaceBook

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Charity Day

September 23, 2012 670hits

     Astazi, 21.09.2012, 70 de elevi din clasa a 5-a au primit in dar o zi speciala oferita de Colliers International. Sub denumirea Charity Day au venit la noi in scoala si in Centrul de resurse pentru Elevi si Parinti situat la demisolul cladirii scolii, deruleaza urmatoarele ateliere : Sa construim, Curs de civilizatie, Cum si cand existam, Lumea prin ochii mei, Desenam si modelam. Acestea sunt monitorizate si moderate de angajatii Colliers International in prima parte a zilei. Dupa pauza de masa va avea loc partea a 2-a a activitatilor, unde se vor desfasura urmatoarele activitati : Clubul Fun Science, Actorie, E cool sa citesti .

Va oferim cateva imagini din prima parte a zilei.

charity2charyti3charity4charity1

 

Mentionam ca 30 de copii din clasele a 8-a sunt in vizita la Colliers International, unde vor petrece intreaga zi alaturi de cealalta parte a angajatilor. Vor avea atelierul E cool sa citesti si vor vizita departamentele firmei avand o dezbatere cu privire la orientarea spre o cariera de succes. In partea a 2-a a zilei vor avea activitati distractive de tip Bord games. In cadrul atelierelor E cool sa citesti, elevii vor fi stimulati sa citeasca, indicandu-li-se o bibliografie din care se va initia un concurs la sfarsitul lunii noiembrie, concretizat cu premii consistente. 

 Multumim Colliers International pentru daruire si implicare in viata copiilor.Multumim Da Vinci Learning  de la care scoala noastra a primit un telescop cu care copiii vor privi spre viitor. 

Scoala Gimnaziala "Ferdinand I"
Bucuresti, sector 2

Lasă un comentariu