Suntem si pe FaceBook

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ne-am pregatit. Va asteptam!

September 16, 2012 810hits

 

inceput2012 2Este o toamna bogata pentru noi. Astepam cu emotii sa le prezentam copiilor cele mai noi realizari pentru ei: o noua sala de sport moderna,cu o suprafata de peste 700 metri patrati, care ii va provoca la miscare. O puteti vedea pe site-l scolii, intr-un tur virtual. Avem si o gradina ca in povesti, cu alei, flori, arbusti, copacei si banci. Suntem nerabdatori sa le vedem reactiile si sa-i lasam sa se bucure de ele.

Clasele pregatitoare au mobilier nou si au primit o atentie speciala din partea invatatorilor. Ii asteapta pe copii cu o conceptie ambientala care sa le ofere conditii de joaca, studiu participativ si experiente noi.inceput2012 1

Salile de clasa au fost aranjate, manualele asezate pe banci cuminti, asteptand ca mainile copiilor sa le rasfoiasca, iar privirile curioase sa le soarba cuvintele. Mirosul de vopsea, chit, glet, inca se mai simte. Toaletele elevilor au usi noi, am reparat defectele la instalatia electrica si banci, am completat calorifere. Puteti constata si singuri prin intermediul fotografiilor alaturate!

A sporit si numarul cartilor, prin intermediul a doua donatii oferite cu bucurie de doua doamne generoase. Una a parasit tara si a lasat altor copii cartile sale, alta este domna Adriana Alionte, care a daruit cartile din biblioteca mamei sale.

Gardul scolii a fost reparat, suprainaltat, zugravit si cu porti noi langa sala de sport si in zona spatiului verde.
inceput2012               

Clopotelul a fost sters de praf si are un sunet cristalin.

Suna de intare! Intram in noul an scolar: 2012 – 2013.

Succes tuturor!

 

          Director,
              Prof. Violeta Dascalu

 

Lasă un comentariu