Concursul Național "Made for Europe"- Proiectul Erasmus+ Steam decks

May 5, 2018 2204hits

În perioada, 11-14 aprilie 2018, la Constanța a avut loc Concursul Național "Made for Europe", având drept obiective valorizarea şi promovarea experienţelor în derularea proiectelor finanţate prin programele europene din domeniul educației.
Această ştire ar fi trecut neobservată dacă nu ar fi fost reprezentată şi şcoala noastră de trei eleve de la clasa a IV-a. Dimancea Ana Maria şi Ion Maria Andreea, clasa a IV-a C au participat la etapa pe municipiul Bucureşti a acestui concurs. Au prezentat produsele finale ale proiectului Erasmus+ ( Steam decks ) şi au obţinut locul I, calificându-se la faza naţională de la Constanţa. La etapa finală, şcoala a fost reprezentată de Dimancea Ana Maria şi Pleşa Diana. Ele sunt un exemplu de concentrare, ambiţie şi putere de a depăşi emoţiile unui prim concurs national ! Mulţumim celor trei fete, dar şi părintilor pentru încrederea în copiii dumnealor şi pentru susţinerea şcolii în demersul de a se face văzută şi auzită!
       Felicitări, fetelor! Suntem mândri de voi!
       Accesaţi linkul următor pentru a vă bucura de jocul realizat în cadrul proiectului, joc prezentat şi la Constanţa!

steam