Welcome Christmas! - Christmas Cards Exchange Project

January 4, 2018 1146hits

Welcome Christmas! - Christmas Cards Exchange Project

Elevii clasei a V-a A de la Scoala Gimnazială Ferdinand I, București, au participat la proiectul eTwinning Welcome Christmas! - Christmas Cards Exchange Project, alături de elevi din Starachowice – Polonia, Breclav – Republica Cehă și Pontchâteau – Franța. În cadrul proiectului au fost confecționate și trimise felicitări de Crăciun. Urările au fost scrise în limba engleză și în limba maternă a fiecărui participant.

25627349 1911189545561079_1341070339_n

B

Proiectul a fost coordonat de Wojciech Gąsowski (fondator), Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, Starachowice Poland, Karine RICHARD, Collège Saint-Martin, Pontchâteau France, Veronika Ziková Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Břeclav, příspěvková organizace, Břeclav Czech Republic și LAURA CROITOR (fondator) Școala Gimnazială ”Ferdinand I”, București Romania.

Untitled