Suntem si pe FaceBook

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Festivalul de Creaţie şi Interpretare a Poeziei „Ianus”, ediţia a V-a

March 2, 2018 1554hits

 

Festivalul de Creaţie şi Interpretare a Poeziei „Ianus”, ediţia a V-a

     Școala Gimnazială Ferdinand I vă invită la Festivalul de Creaţie şi Interpretare a Poeziei „Ianus”, ediţia a V-a, ce se va desfăşura în Sala de Festivităţi a școlii în ziua de joi, 29 martie 2018 (spectacolul de interpretare şi festivitatea de premiere).
     Festivalul are drept drept scop stimularea creativităţii, a dezinvolturii în exprimare, inovaţia, spiritul de competiţie şi imaginaţia elevilor, prin participarea acestora, în număr cât mai mare, la activităţi extraşcolare şi extracurriculare, activarea iniţiativelor din şcoli, promovarea ideilor originale şi a
reprezentărilor copiilor din ciclul primar şi din ciclul gimnazial.
      Concursul se adresesază elevilor din clasele I-VIII din Bucureşti şi este împărţit în două secţiuni.
      Creațiile sau înregistrările cu interpretările se trimit până pe data de 18 martie 2018 la adresa de email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vă așteptăm cu drag.


     

festival1festival2

festival3


 

Lasă un comentariu