Suntem si pe FaceBook

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Turneul de șah ”Împreună reușim” ediția a III-a

November 8, 2017 757hits

 

Luni, 6 noiembrie 2017, elevii ciclului gimnazial din școala noastră au avut șansa să își demonstreze măiestria la șah. Turneul a fost organizat de către Asociația ”Împreună reușim” și a ajuns, în școala noastră, la cea de-a treia ediție.

        32 de elevi au răspuns provocării sportului minții și timp de 5 ore, și-au demonstrat abilitățile tactice, capacitatea de analiză și de a prevedea consecințele acțiunilor proprii. Și-au dat frâu liber imaginației pe cele 64 de pătrățele, au dat dovadă de răbdare și de concentrare. Eforturile lor au fost răsplătite de premiile oferite de Asociația ”Împreună reușim”.

        Mulțumiri, recunoștință și respect doamnei Monica Predescu – președinte al Asociației ”Împreună reușim”, doamnei Violeta Dascălu – director Școala Gimnazială ”Ferdinand I”, domnului Răzvan Sprivac – coordonator proiect, domnului Radu Șofran – arbitru internațional și doamnei Olga Popa – profesor coordonator.

IMG-20171107-WA0009IMG-20171107-WA0027

IMG-20171107-WA0025

Lasă un comentariu