”CINE SUNT EU” spectacol de teatru - dans pentru copii și adulți

November 7, 2017 500hits

Luna noiembrie aduce în București șase reprezentații ale spectacolului „CINE SUNT EU”. Aceste manifestări artistice sunt realizate în cadrul proiectului Cartierul de Dans, produs de Asociația Secția de Coregrafie și finanțat în cadrul programului cultural București Oraș Participativ de către Primăria Municipiului București prin Centrul Cultural al Municipiului București ARCUB.

Spectacolul “CINE SUNT EU” este rezultatul mai multor ateliere de dans contemporan, muzică, teatru și canto de care 11 elevi ai Școlii Ferdinand I din București au beneficiat în perioada 25 septembrie -3 noiembrie 2017 sub îndrumarea unei echipe de artiști coordonatori: coregrafii Daniela Sima, Raluca Popa, Florin Munteanu, actrița Irina Bucescu și profesoara de canto Alexa Niculae. Este un spectacol cu și despre copii, cu și despre căutarea identitătii, cu și despre drumul inițiatic pe care fiecare dintre noi, indiferent de varstă, îl parcurge către sine insăsi. Sunteți invitați să urmăriți o poveste despre iubire, familie, prietenie, dezacordul dintre propriul eu și ceilalți, depăsirea anumitor blocaje, prin curaj și sprijinul celor din jur.

Ioana Macarie, cea care semnează regia coregrafică a acestui spectacol, a creat un liant între momentele rezultate în timpul atelierelor, reușind să monteze în cadrul unui spațiu scenic ce se transformă în spațiul mental al performerului, o manifestare artistică originală care unește vocile acestor copii, atrăgand atenția asupra importanței unei familii armonioase în dezvoltarea sătoasă a copiilor.

CINE SUNT EU” spectacolul de teatru-dans pentru copii și adulți

Data: miercuri 08.11, vineri 10.11 și luni 13.11, orele 16.00 și 18.00

Locul de desfășurare: Școala Ferdinand I , București

Cu: Alex Marian Ivan, Ana Maria Harbor, Lavinia Doncilă, Gabriela Roxana Barbur, Larisa Lăbus, Jesica Iancu, Ștefania Paraschivei, Daria Morariu, Nedelea Angelica, Ovidiu Sârbu, Carmen-Maria Soare

Regie: Ioana Macarie II Coregrafie: Daniela Sima, Raluca Popa, Florin Munteanu II Actorie: Irina Bucescu II Canto: Alexa Niculae II Costume: Irina Cangeopol II Sound design: Temple Invisible

Durata: 30-35 minute Intrarea este liberă!

______ Cine sunt_eu_200