Etapa a II-a înscrieri clasa pregătitoare 2016-2017

March 30, 2016 1094hits

În perioada 30.03 - 08.04.2016 părinții ce au copii care împlinesc vârsta de 6 ani până la 31.08.2016 îi pot înscrie la clasa pregătitoare pentru anul 2016-2017.

Acte necesare :

- copie certificat naștere legalizată + copie simplă

- copie buletine părinți

- adeverință medic familie (în care se specifică APT ȘCOLARIZARE + vaccinuri)

- 2 poze tip buletin

- folie plastic

Copiii care împlinesc vârsta de 6 ani după 01.09.2016 vor merge la evaluarea psihomatică la CMBRAE în cadrul Școlii Gimnaziale NR. 145.

Număr locuri libere pentru etapa a II-a: 18.

Pentru cei care nu se află în circa școlară de adus acte doveditoare conform criterii:

Criteriul specific: Bunicii sau rude apropiate ale școlarului au domiciliul în circumscripția unității școlare.

Documente justificative: copie carte de identitate bunici/rude

Criteriul specific: locul de muncă al susținătorului/susținătorilor legali se află în circumscripția școalară.

Documente justificative: adeverință de la locul de muncă.

Criteriul specific: Unul dintre părinți/frați a absolvit unitatea școlară.

Documente justificative: copie actul de studii.

Atașat regăsiți și procedura operațională privind repartizarea copiilor pe locurile disponibile în a doua etapă de înscriere pentru clasa pregătitoare în anul școalr 2016-2017.